Yurtdışından ödemelerinizi nasıl alıyorsunuz?
Thread poster: amelie08
amelie08
amelie08
Türkiye
Local time: 17:34
Turkish to Spanish
+ ...
Oct 18, 2017

Benim direkt İŞ bank euro hesabıma yatırıyorlardı, kesintisi de oldukça fazla oluyor. Yeni müşterim payoneer aracılığıyla ödeyeceğini söyledi. Ne kadar güvenilir? Forumda yazılanları okudum kimi paramı alamadım falan demiş. Ne tavsiye edersiniz?

Haluk Erkan
Haluk Erkan  Identity Verified
Türkiye
German to Turkish
+ ...
Link Oct 20, 2017

Aşağıdaki forum başlığında konu farklı yönleriyle ele alındı, umarım sizin de işinize yarar.

https://www.proz.com/forum/turkish/309923-bankaların_hesaba_gelen_dövizlerden_aldıkları_ücretler.html

ATIL KAYHAN
ATIL KAYHAN  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
Bank Fees Oct 25, 2017

Eger bizzat kendi Is Bankasi subenize giderseniz ve sube müdürü ile görüsürseniz, belki banka aldiklari fee'lerde sizin için bir indirim yapabilir. Tabii bu görüsmeyi yaparken elinizde "quantitative" veriler olmasinda fayda var. Ben falanca ülkedeki müsterimden X miktar para aliyorum ama her seferinde bunun Y miktari kesiliyor, diyebilirsiniz. Eger sube müdürü anlayisli ise sizin için belki birseyler yapabilir.

Mehmet Karsli
Mehmet Karsli  Identity Verified
Türkiye
French to Turkish
+ ...
Payoneer Nov 3, 2017

Müşteri parayı yatırdığı taktirde Payoneer'den bir sıkıntı çıkmaz. Ama malum komisyon olayı her sistemde var. Ben de bazı ödemelerimi Payoneer ile alıyorum. Hatta ATM kartını da aldım. Banka hesabınıza aktarmak 3 gün sürüyor Paypal'daki gibi. Ama acil ihtiyaç filan olduğunda ATM kartıyla dilediğiniz zaman çekebiliyorsunuz herhangi bir ATM'den. Sanırım komisyon daha çok kesiliyor o zaman. Parayı TL olarak alacağınız için önce dolar ya da avroyu GBP'ye çeviri... See more
Müşteri parayı yatırdığı taktirde Payoneer'den bir sıkıntı çıkmaz. Ama malum komisyon olayı her sistemde var. Ben de bazı ödemelerimi Payoneer ile alıyorum. Hatta ATM kartını da aldım. Banka hesabınıza aktarmak 3 gün sürüyor Paypal'daki gibi. Ama acil ihtiyaç filan olduğunda ATM kartıyla dilediğiniz zaman çekebiliyorsunuz herhangi bir ATM'den. Sanırım komisyon daha çok kesiliyor o zaman. Parayı TL olarak alacağınız için önce dolar ya da avroyu GBP'ye çeviriyor, sonra TL'ye çeviriyor. Aynı şekilde nakit çekmeden, küçük miktarlar olursa alışverişlerde de kullanabilirsiniz.Collapse

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Yurtdışından ödemelerinizi nasıl alıyorsunuz?

Translation news in Türkiye

TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »